Úvod > Život v obci > Aktuality > Nemocnice Hranice upozorňuje, že ošetří pouze akutní stavy.

Nemocnice Hranice upozorňuje, že ošetří pouze akutní stavy.

INFEKCE KORONAVIREM

Co dělat ?

1. Nemocnice Hranice a. s. není určena pro diagnostiku a léčbu koronavirového onemocnění.

1. Příslušným určeným pracovištěm je Infekční oddělení Nemocnice Prostějov!

1. Po celou inkubační dobu, 14 dnů, je třeba se zdržovat pouze v místě bydliště (doma), omezit styk s ostatními osobami. Sledujte svůj zdravotní stav. Telefonicky konzultujte svůj zdravotní stav se svým praktickým lékařem.

1. Pokud se objeví příznaky jako teplota, horečka (nad 37 °C nebo nad 38 °C) kašel, dušnost, dýchací obtíže, kontaktujte místně příslušné infekční oddělení (okres Přerov spadá pod infekční oddělení Nemocnici Prostějov, tel. čísla 582 315 501, 506), nebo KHS v Olomouci (585 719 234, 254).

1. Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční oddělení, nejezděte hromadnou dopravou, pokud možno se dopravte osobním autem, v případě zhoršení zdravotního stavu zavolejte ZZS (155) s vysvětlením vaší klinické a epidemiologické anamnézy (jaké máte potíže a odkud jste přicestovali).

1. Často si myjte ruce mýdlem a vodou, popřípadě používejte dezinfekční prostředky na ruce s plně virucidními účinky (dezinfekčními prostředky na bázi min. 70% alkoholu).

1. Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem nebo paží či rukávem, ne rukama!!!

1. Provádějte průběžně dezinfekci ploch a povrchů v domácnosti, dezinfekčními prostředky s plně virucidním účinkem, a to dle návodu výrobce.

V Hranicích dne 28. února 2020                       MUDr. Eduard Sohlich, MBA

ředitel Nemocnice Hranice a. s.