Úvod > Život v obci > Aktuality > Od 20.dubna se obnovují úřední hodiny Obecního úřadu v plném rozsahu

Od 20.dubna se obnovují úřední hodiny Obecního úřadu v plném rozsahu

Prioritním úkolem obecních úřadů je s ohledem na minimalizaci možnosti šíření nákazy upřednostňování písemného, elektronického či telefonického kontaktu před osobním kontaktem. Současně by však obce měly umožnit klientům osobní kontakt v úředních hodinách platících před vyhlášením nouzového stavu.

Z tohoto důvodu se doporučuje obecním úřadům:

• upřednostňovat písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním kontaktem ve všech případech, kdy je to možné, avšak při současném umožnění osobního kontaktu klientům v úředních hodinách platících před vyhlášením nouzového stavu
  • preferovat elektronickou komunikaci prostřednictvím datových schránek, elektronických formulářů, e-mailu apod. a informovat o tom veřejnost
  • nastavit možnost dálkového nahlížení do spisu (je-li to možné a nebude-li to pro správní orgán nepřiměřeně zatěžující) - jinak řečeno namísto fyzického nahlédnutí do správního spisu by se účastníkovi řízení na jeho žádost zaslalo ze spisu, „co potřebuje“ (dokumenty, soupis spisu apod.)