Úvod > Život v obci > Obecní zpravodaj

Nejbližší akce:

25.4. - 1. workshop Family Friendly Community, t.j. první dílnička nápadů pro všechny občany, kterým záleží na tom, aby obec byla přátelská k rodině. Budou vyslyšeny všechny nápady, připomínky a návrhy vedoucí k příjemnému pocitu z užívání veřejných prostranství, společenského života, zázemí pro rodinu ve všech jejích fázích života, bezpečí, atd.  Každý je vítán. Pověřenou osobou tímto projektem je Mgr. Kateřina Vávrová.

27.4. - od 15.00 hodin: Škvaření vajec a stavění máje, na hřišti. Přijďte na tradiční sousedské posezení. Vstupenkou na akci a následné debužírování je některá z těchto surovin (nebo třeba všechny, záleží na vás): vajíčka, chleba, cibule, sádlo, slanina, nějaké zelené nebo barevné mňam na ozdobu. SDH Polom se postará o strom na máj. Silní mužové na vyhloubení základů a postavení máje jsou vítáni.

1.5. zveme spolu s celým Mikroregionem Rozvodí na Májový výlet na kole či autobusem po obcích Mikroregionu.

Cykloturisté 8:30 odjezd od autobusové zastávky Bělotín - střed. První zastávkou bude Polom (na úřadě), následuje: Rozvodí - Olšovec - Potštát - Partutovice - Jindřichov - Střítěž - Bělotín hřiště TJ. Přidat se můžete kdekoliv na trase.

Autobusoví turisté:  9:00 odjezd od autobusové zastávky Bělotín - střed.

4.5. Očkování psů

Veterinární lékař Radek Novotný oznamuje, že bude v sobotu 4. května od 15:15 - 15:45 hod. za obchodem provádět vakcinaci psů. Cena základního očkování proti vzteklině je 190,- Kč, cena rozšířeného očkování proti psince, parvoviróze a dalším chorobám je 490,- Kč. Zároveň bude možno zakoupit tablety na odčervení psů , přípravky proti klíšťatům a blechám a objednat  očkování králíků a prasat. Prosíme majitele psů, aby si sebou nezapomněli vzít očkovací průkaz, u agresivních psů také košík.

23.5. - 2. workshop Family Friendly Community, pracovní skupina a občané budou dále pracovat v dílničce k realizaci nápadů z 1. workshopu FFC.

Letní akce, které budou včas upřesněny:

1.6. - Den dětí a kácení máje - tentokrát organizuje Rybářský spolek Polom.

12.6. - Veřejné jednání zastupitelstva obce

Červencová noc - letní taneční zábava Mysliveckého spolku Luha Polom a SDH Polom.

17.8. - Den obce Polom

Podzim v obci:

14.9. - Svoz nebezpečného a velkoobjemného odpadu, 8:30 - 9:30 hodin za obchodem.

Publicita na web (1).pdf

Veřejné prostranství u návsi, dotace SZIF , MAS Hranicko, 2023.

IMG_20230804_082159.jpg

IMG_20221206_081327.jpg

Předmětem je realizace protipovodňových opatření formou dodávky a montáže varovného a informačního systému a jeho napojení do Jednotného systému varování a informování. Realizací předmětu veřejné zakázky dojde ke zlepšení systému povodňové služby a preventivní protipovodňové ochrany.                          Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Kontakty:

starostka: 602 514 346, www.obecpolom.cz

obecní úřad, účetní: 581 612 109,  ou@obecpolom.cz

Otevírací doba pošty:

Pondělí a středa 13:00 -15:00 hodin,

úterý, čtvrtek a pátek 9:00 -11:00 hodin.

Knihovna je otevřená každé úterý od 15:00 do 17:00 hodin.